- KF70E-45E-4/900
- Año
- 1995
- Number of layers
- 2
- Material
- PP/PS
- Sheet width (mm)
- 750
- Extruder 1 Layer ref:
- A
- Screw diam
- 70
- Extruder 2 Layer ref:
- B
- Screw diam
- 45
- Die width (mm)
- 900
- Note
- RENOVATED 2020 Materials . PP, PS Width 750 mm Thickness 0,27 - 2,5 mm Main extruder 70 mm diam with gear pump Co- Ex 45 mm Die width 900 mm Output 500 Kg/h PLC and touch screen new 2020 Calender rollers renewed 2020
| Código Máquina | PC37 |
| Constructor | KUHNE |
| Modello | KF70E-45E-4/900 |
| Año | 1995 |
| Number of layers | 2 |
| Material | PP/PS |
| Sheet width (mm) | 750 |
| Extruder 1 Layer ref: | A |
| Screw diam | 70 |
| Extruder 2 Layer ref: | B |
| Screw diam | 45 |
| Die width (mm) | 900 |
| Note | RENOVATED 2020 Materials . PP, PS Width 750 mm Thickness 0,27 - 2,5 mm Main extruder 70 mm diam with gear pump Co- Ex 45 mm Die width 900 mm Output 500 Kg/h PLC and touch screen new 2020 Calender rollers renewed 2020 |