KUHNE KF70E-45E-4/900 Linea de extrusion para hoja de plastico
Código Máquina
PC37
Constructor
KUHNE
Modello
KF70E-45E-4/900
Año
1995
Number of layers
2
Material
PP/PS
Sheet width (mm)
750
Extruder 1 Layer ref:
A
Screw diam
70
Extruder 2 Layer ref:
B
Screw diam
45
Die width (mm)
900
Note
RENOVATED 2020 Materials . PP, PS Width 750 mm Thickness 0,27 - 2,5 mm Main extruder 70 mm diam with gear pump Co- Ex 45 mm Die width 900 mm Output 500 Kg/h PLC and touch screen new 2020 Calender rollers renewed 2020
Código Máquina PC37
Constructor KUHNE
Modello KF70E-45E-4/900
Año 1995
Number of layers 2
Material PP/PS
Sheet width (mm) 750
Extruder 1 Layer ref: A
Screw diam 70
Extruder 2 Layer ref: B
Screw diam 45
Die width (mm) 900
Note RENOVATED 2020 Materials . PP, PS Width 750 mm Thickness 0,27 - 2,5 mm Main extruder 70 mm diam with gear pump Co- Ex 45 mm Die width 900 mm Output 500 Kg/h PLC and touch screen new 2020 Calender rollers renewed 2020