- KF70E-45E-4/900
- Year
- 1995
- Numero di strati
- 2
- Materiali
- PP/PS
- Sheet width (mm)
- 750
- Rif strati estrusore 1:
- A
- Diam vite
- 70
- Rif strati estrusore 2:
- B
- Diam vite
- 45
- Die width (mm)
- 900
- Ulteriori informazioni
- RENOVATED 2020 Materials . PP, PS Width 750 mm Thickness 0,27 - 2,5 mm Main extruder 70 mm diam with gear pump Co- Ex 45 mm Die width 900 mm Output 500 Kg/h PLC and touch screen new 2020 Calender rollers renewed 2020
| Codice Macchina | PC37 |
| Manufacturer | KUHNE |
| Modello | KF70E-45E-4/900 |
| Year | 1995 |
| Numero di strati | 2 |
| Materiali | PP/PS |
| Sheet width (mm) | 750 |
| Rif strati estrusore 1: | A |
| Diam vite | 70 |
| Rif strati estrusore 2: | B |
| Diam vite | 45 |
| Die width (mm) | 900 |
| Ulteriori informazioni | RENOVATED 2020 Materials . PP, PS Width 750 mm Thickness 0,27 - 2,5 mm Main extruder 70 mm diam with gear pump Co- Ex 45 mm Die width 900 mm Output 500 Kg/h PLC and touch screen new 2020 Calender rollers renewed 2020 |